Filmy
NAJNOWSZE || NAJSTARSZE || NAJLEPSZE || NAJPOPULARNIEJSZE

Filmy

Film Pająk / Spider (2002) Lektor PL
Kategoria: Dramaty,Psychologiczne,
Film opowiada o losach byłego pacjenta zakładu psychiatrycznego, który po opuszczeniu kliniki próbuje powrócić do "normalnego" życia. Niestety powoli zaczyna na nowo zatracać się w swojej ciemnej przeszłości i wizjach tragicznych sytuacji, których był świadkiem i uczestnikiem, będąc małym chłopcem.
Wyświetleń: 147 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Amelia / Fabuleux destin d'Amélie Poulain, ...
Kategoria: Komedie,Psychologiczne,
Amelia Poulain jest piękną, młodą dziewczyną. Żyje sama w wielkim Paryżu. Pracuje jako kelnerka w małej kafejce. Czuje się zagubiona i samotna, nie ma ani narzeczonego, ani przyjaciół. Aż pewnego dnia... Odnajduje ukryty w swojej łazience przed laty skarb. Postanawia odnaleźć właściciela. Widząc wzruszenie i łzy człowieka po otrzymaniu "przesyłki" coś się w niej przełamuje. Odnajduje życiowy cel. Będzie uszczęśliwiać ludzi! Wszystko się zmienia, a w dodatku w życiu Amelii pojawia się mężczyzna...
Wyświetleń: 132 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Przemiany (2003)
Kategoria: Dramaty,Psychologiczne,
Do domu nad jeziorem przyjeżdża narzeczony jednej z trzech mieszkających tam sióstr, Adrian Snaut. Chce prosić o rękę Wandy. Matka, znając przeszłość ewentualnego zięcia, niepokoi się o los córki. Prosi Snauta, żeby został na kilka dni -chciałaby go lepiej poznać...
Wyświetleń: 107 | Opini: 0 | Ocena: 7.00/10
Film O Czym Wiedziała Maisie / What Maisie Knew ...
Kategoria: Akcji,Science Fiction,Dramaty,Psychologiczne,
Rodzice artyści walczą o prawa rodzicielskie do 7letniej córki. "What Maisie Knew" to przeniesiona do współczesnego Nowego Jorku ekranizacja powieści Henry'ego Jamesa o tym samym tytule. Opowiada ona o siedmioletniej Maisie, która znajduje się w samym środku bitwy o prawa rodzicielskie pomiędzy jej mamą, starzejącą się gwiazdą rocka - Susanną, a jej ojcem, sławnym handlarzem dziełami sztuki - Bealem
Wyświetleń: 175 | Opini: 0 | Ocena: 8.50/10
Film Dobranoc mamusiu / 'night, Mother (1986) ...
Kategoria: Dramaty,Psychologiczne,
Jak byś zareagował/-a, gdyby ktoś kogo kochasz usiadł z tobą późnym wieczorem i spokojnie powiedział, że chce zakończyć życie zanim nastanie poranek? To właśnie spotkało Thelmę Cates. Jej córka - Jessie tak zrobiła. Epileptyczka w średnim wieku, niezdolna do utrzymania pracy, z synem narkomanem będącym w konflikcie z prawem i rozpadającym się małżeństwem. Jessie nie może znaleźć powodu do dalszego życia. Co zrobi matka, by pomóc córce?
Wyświetleń: 41 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Wczorajsze dzieci / Yesterday's Children (2000)
Kategoria: Komedie,Kryminaly,Horror,Psychologiczne,
Jenny jest szczęśliwa w małżeństwie i życiu rodzinnym. Założyła z mężem firmę,a syn wybiera się do college'u. Nagle okazuje się, że Jenny jest w ciąży. Zupełnie zaskoczona, nie może zaakceptować swego stanu. Powracają senne koszmary z dzieciństwa. Wizje nasilają się tak bardzo, że Jenny zaczyna czuć, że są prawdziwe, ona jest ich bohaterką i że są to wizje jej życia z poprzedniego wcieleniu.
Wyświetleń: 64 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Okno na podwórze / Rear Window (1954) Lektor PL
Kategoria: Dramaty,Obyczajowe,Polskie,Psychologiczne,
Kiedy fotograf L.B. 'Jeff' Jeffries (James Stewart) łamie nogę i zostaje przykuty do wózka inwalidzkiego, jego obsesją staje się obserwowanie życia prywatnego sąsiadów. Podejrzewając pewnego sprzedawcę o zamordowanie żony, Jeffries prosi swoją przyjaciółkę - bywającą w towarzystwie, elegancką kobietę (Grace Kelly) - aby pomogła mu ustalić rzeczywisty bieg wydarzeń. Wydarzeń, które doprowadzą do jednego z najbardziej emocjonujących zakończeń w historii filmu.
Wyświetleń: 81 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film One Point O (2004) Napisy PL
Kategoria: Dramaty,Psychologiczne,Science Fiction,Thrillery,
Bohaterem jest młody programista. Wynajmuje on pokój w dziwacznym hotelu, aby pracować nad fragmentem kodu dla niewiadomej firmy. Okazuje się, że budynek zajmują oryginalni lokatorzy. Z postępem pracy odczuwa coraz większe uczucie osaczenia. W jego mieszkaniu pojawiają się dziwne paczki bez zawartości. Nie pomaga nawet wymiana zamków. Powoli zdaje sobię sprawę, że nie może nikomu zaufać... oraz musi pić więcej mleka.
Wyświetleń: 39 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Dom wariatów (1984) Napisy PL
Kategoria: Dramaty,Komedie,Psychologiczne,
Trzydziestoletni Adaś odwiedza po dłuższej nieobecności swych rodziców. Spędza z nimi jeden wieczór. Skupieni wokół stołu ludzie przeszkadzają sobie wzajemnie, czynią złośliwości, reagują na nie mechanicznie, nie wychodzą poza określony już przyzwyczajeniem rytuał. Na pewien czas dołącza do Adasia i rodziców jego starszy brat Gigi z żoną. Kiedy następnego dnia Adaś się budzi , zastaje w swoim pokoju nieprzytomną bratową. Sąsiad odwozi ją do szpitala. Przed opustoszałym domem matka powiadamia Adasia o śmierci ojca. Czyżby wczorajszy koszmarny wieczór był jedynie projekcją jego wyobraźni ? Gdy przyjeżdża spóźniona karetka pogotowia, Adaś prosi o odwiezienie go do szpitala psychiatrycznego.
Wyświetleń: 38 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Nie oglądaj się teraz / Don't Look Now ...
Kategoria: Horror,Psychologiczne,
Akcja tego niezwykłego, psychologicznego horroru, zrealizowanego na podstawie opowiadania Daphne du Maurier rozgrywa się wśród zaułków Wenecji. Śmierć, irracjonalny strach, atmosfera tejemniczości - oto główne wyznaczniki filmu Roega. Jego bohaterami są angielski konserwator zabytków i jego żona. Niedawno przeżyli tragedię, jaką była śmierć córeczki. W Wenecji usiłują wspólnie uporać się ze swym dramatem, jednak kolejne nieoczekiwane zdarzenia i własne nieuświadamiane przeczucia budzą w nich narastający niepokój, graniczący z obłędem, prowadząc do kolejnej tragedii. W doskonały sposób stopniowane napięcie, niezwykle sugestywne zdjęcia filmowanej poza sezonem Wenecji oraz przejmujące kreacje Christie i Sutherlanda to główne, choć nie jedyne zalety tego filmu.
Wyświetleń: 82 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Szpital przemienienia (1978)
Kategoria: Dramaty,Psychologiczne,Wojenne,Polskie,
Traktat moralny podejmujący problematykę odpowiedzialności w warunkach totalnego zagrożenia. Akcja filmu toczy się w szpitalu psychiatrycznym zagrożonym zamknięciem przez hitlerowskich okupantów. Rodzi to różne postawy pracującego tam personelu medycznego.
Wyświetleń: 152 | Opini: 0 | Ocena: 3.50/10
Film Ognisty jeździec / Feuerreiter (1998) Lektor PL
Kategoria: Dramaty,Obyczajowe,Psychologiczne,
Opowieść o losach niemieckiego poety Friedricha Holderlina /1770-1843/. 26-letni młodzieniec przybywa do Frankfurtu, zaczyna pracować jako nauczyciel w domu bankiera. Młoda żona jest zafascynowana poetą, rodzi się miłość. Ale niechętni znajomi donoszą o wszystkim mężowi.
Wyświetleń: 82 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Aria dla atlety (1979)
Kategoria: Dramaty,Komedie,Obyczajowe,Psychologiczne,Polskie,
Akcja filmu zaczyna się w chwili, gdy Władysław Góralewicz, były mistrz świata modnych u progu XX wieku zapasów w stylu francuskim i wolnoamerykańskim przekazuje operze swą imponującą kolekcję nagród. Przy tej okazji udziela wywiadu i wspomina własne życie. U schyłku XIX wieku jako młody galicyjski wieśniak zaczyna występować w budach jarmarcznych oraz podrzędnych cyrkach. Jego niesamowita siła i zaskakująca elegancja walki sprawia, że pnie się coraz wyżej po szczeblach zapaśniczej hierarchii.
Wyświetleń: 81 | Opini: 0 | Ocena: 4.00/10
Film Magiczne ognie (1983)
Kategoria: Obyczajowe,Psychologiczne,Sensacyjne,Polskie,
Bohaterem filmu jest Marian Biel (Ignacy Gogolewski), pracownik handlu zagranicznego. Pewnego dnia odwiedza Alinę Mirecką (Halina Kossobudzka), której wręcza pieniądze, a następnie w bestialski sposób morduje i ucieka. Nie zauważa jednak, że do torby wpadła mała figurka której właścicielką była ofiara. Po kilku latach siostrzeniec zamordowanej Konrad Miazga (Włodzimierz Adamski) dostrzega tę figurkę u żony Mariana. Mężczyzna postanawia wyjaśnić całą sprawę.
Wyświetleń: 37 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Konformista / Il Conformista (1970) Lektor PL
Kategoria: Dramaty,Psychologiczne,Thrillery,
Faszystowskie Włochy. Marcello jest pracownikiem tajnych służb , zgłasza swój akces do faszyzmu i żeni się z drobnomieszczanką Giulią , by wkroczyć w normalny świat przeciętnego Włocha.. Otrzymuje misję dotarcia do profesora Quadriego, człowieka niewygodnego dla reżymu , którego ma "wystawić" zabójcom i którego jednocześnie dobrze zna z czasów studenckich. Łączy swą misję z podróżą poślubną. Nieoczekiwanie piękna żona profesora budzi w nim miłość od pierwszego wejrzenia.
Wyświetleń: 98 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Patrząc pod słońce (1971)
Kategoria: Dramaty,Obyczajowe,Psychologiczne,Polskie,
Akcja filmu toczy się na bezludnej plaży. Wakacje na niej spędzają młoda kobieta i dużo od niej starszy lekarz. Pewnego dnia przybywa do nich nowy urlopowicz, młody fizyk chory na białaczkę.
Wyświetleń: 137 | Opini: 0 | Ocena: 4.00/10
Film Palec Boży (1972)
Kategoria: Psychologiczne,Polskie,
Tadeusz od dziecka marzy o aktorstwie. Jednak nie może dostać się do szkoły aktorskiej. Zaczyna więc grać w zespole amatorskim. Pomaga wdowie po przyjacielu i stawia czoła wszystkim przeciwnościom.
Wyświetleń: 98 | Opini: 0 | Ocena: 1.00/10
Film Bez grzechu (1988)
Kategoria: Psychologiczne,Polskie,
Marta Jezierska uzyskuje świadectwo dojrzałości, dzięki czemu może opuścić dom dziecka i zacząć samodzielne życie. Jedzie do rodzinnego miasta. Ma tam mieszkanie po rodzicach. Nie wie jednak, że przebywający za granicą starszy brat Władek pozwolił, by zajęła je spokrewniona z Jezierskimi rodzina Zastawnych. Przyjazd Marty jest im wyjątkowo nie na rękę. Pozwalają dziewczynie zająć tylko jeden pokój, korzystać z kuchni i łazienki wyłącznie w ściśle określonych godzinach. Dziewczyna zatrudnia się w miejscowym szpitalu jako pielęgniarka. Chce bowiem w przyszłości zdawać na medycynę. Wszystkie wolne chwile poświęca na szukanie zaginionego ojca.
Wyświetleń: 80 | Opini: 0 | Ocena: 1.00/10
Film Pajęczyna (1982)
Kategoria: Dramaty,Psychologiczne,Polskie,
Niesłusznie skazany więzień ucieka z więzienia i znajduje schronienie na pustkowiu u leśnika. Strach, wzajemna podejrzliwość i powikłane życiorysy obu bohaterów powodują, że uciekinier w obawie o zdradę, na wszelki wypadek zabija człowieka, który mu pomógł.
Wyświetleń: 148 | Opini: 0 | Ocena: 3.00/10
Film Przeklęta ziemia (1982)
Kategoria: Obyczajowe,Psychologiczne,Polskie,
Jan, pianista kawiarniany, pochodzi ze wsi. Utalentowanym chłopcem zajął się stary organista. Jan studiował następnie w konserwatorium, gdzie zaprzyjaźnił się z Pawłem, niezdyscyplinowanym, lecz bardzo zdolnym kompozytorem. Utwory Pawła zdobywają rozgłos za granicą, on sam jednak nie mogąc znieść ludzkiej zawiści i pogodzić się ze stratą ukochanej dziewczyny, popełnia samobójstwo. Umiera ojciec Jana, a wkrótce i matka. Jan zdaje sobie sprawę, że zdradził swoje ideały i zaprzepaścił szansę, jaką miał. Jest jednak za słaby, by to zmienić.
Wyświetleń: 149 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10

1 2 3 4 .... 20 21 22 >