Filmy
NAJNOWSZE || NAJSTARSZE || NAJLEPSZE || NAJPOPULARNIEJSZE

Filmy

Film Afrykański Cesarz Brytanii / Britain's ...
Kategoria: Dokumentalne,Historyczne,
Opowieść o rzymskim cezarze Septymusie Sewerze, który dwa tysiąclecia temu wraz z liczącą 40 tysięcy ludzi armią wyprawił się do Szkocji.
Wyświetleń: 487 | Opini: 0 | Ocena: 7.00/10
Film Zaginiony okręt Hitlera / Hitler's Lost ...
Kategoria: Dokumentalne,Historyczne,
Krążownik Admiral Graf Spee był jednym z kluczowych okrętów floty Adolfa Hitlera. Nazywany "kieszonkowym pancernikiem" w bardzo dobry sposób łączył zwrotność i szybkość mniejszych jednostek z siłą ognia potężnych statków. W ciągu pierwszych kilku tygodni wojny zatopił dziewięć okrętów należących do Aliantów. W grudniu 1939 roku został schwytany w pułapkę przez przeważające siły wroga. Po bitwie dowódca Hans Wilhelm Langsforff zdecydował się dokonać samozatopienia statku, aby nie dopuścić do jego przejęcia przez nieprzyjaciela. Wrak znajduje się u wybrzeży Montevideo w Urugwaju
Wyświetleń: 235 | Opini: 0 | Ocena: 6.50/10
Film Cristiada / For Greater Glory: The True ...
Kategoria: Dramaty,Historyczne,
Film opowiada o prawdziwych zdarzeniach, jakie miały miejsce w Meksyku lat 20. XX wieku, kiedy to chrystusowcy walczyli z restrykcyjnym i krwawym reżimem państwa.
Wyświetleń: 61 | Opini: 0 | Ocena: 7.00/10
Film Święty Piotr / San Pietro (2005)
Kategoria: Dramaty,Historyczne,
Film opowiada o postaci świętego Piotra, który przez lata towarzyszył Jezusowi w jego wędrówkach przez Palestynę. Chociaż Piotr wielokrotnie bronił Jezusa przed atakami faryzeuszy, w momencie próby trzykrotnie zaparł się go. Po zmartwychwstaniu Piotr na nowo odzyskał wiarę i zapał do działania. Jako apostoł Chrystusa założył w Jerozolimie pierwszą chrześcijańską gminę i stał się podstawą nowego Kościoła. Po nawróceniu Szawła z Tarsu, który już jako Paweł stał się jednym z najgorętszych orędowników nowej wiary, Piotr udał się do Wiecznego Miasta. Miał za zadanie uwolnić Pawła z rąk Rzymian, lecz Bóg miał wobec niego inne plany...
Wyświetleń: 137 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Veer (2010)
Kategoria: Dramaty,Historyczne,
Indie, rok 1875. Kraj jest już podbity przez brytyjskich kolonistów. Przybyszom opiera się jedynie hinduski klan Pindaru, który specjalizuje się w specyficznym stylu walki. Na ich czele stoi najdzielniejszy i najsilniejszy wojownik o imieniu Veer (w tej roli Salman Khan). Pałający miłością do pięknej księżniczki Yashondary (Zarine Khan) i skonfliktowany z jej ojcem, królem Madhavgarthem (Jackie Shroff) Veer będzie musiał podjąć walkę o wolność i przeciwstawić się obcym przybyszom.
Wyświetleń: 261 | Opini: 0 | Ocena: 4.00/10
Film Wiek XX / Novecento (1976)
Kategoria: Dramaty,Historyczne,Romanse,
Stary ziemianin doczekał się wreszcie wnuka - tak samo jak skromny dzierżawca Leo. Chociaż chłopcy pochodzą z bardzo różnych rodzin, zostają przyjaciółmi. Kiedy dorastają, pochodzenie zaczyna odgrywać między nimi pewną rolę, tym bardziej, że ojciec Alfredo ma napięte stosunki z dzierżawcami i pracownikami w swych posiadłościach. Leo poznaje nauczycielkę i trochę pod jej wpływem staje zdecydowanie po stronie biedniejszych...
Wyświetleń: 68 | Opini: 0 | Ocena: 1.00/10
Film Sobowtór / Kagemusha (1980) Lektor PL
Kategoria: Dramaty,Historyczne,
Shingen Takeda - potężny szogun siał postrach wśród swych wrogów. Śmiertelnie ranny poleca znaleźć sobowtóra, który go zastąpi i umożliwi utrzymać jego śmierć w tajemnicy. Do tej roli wybrano człowieka nazywanego Kagemusha (wojownik-cień). Jednak okazuje się on być tylko drobnym przestępcą, który w najmniejszym stopniu nie dorównuje charyzmą wielkiemu przywódcy.
Wyświetleń: 51 | Opini: 0 | Ocena: 10.00/10
Film Pojedynek / The Duellists (1977)
Kategoria: Akcji,Dramaty,Historyczne,
Strasburg, rok 1800. Napoleon Bonaparte został władcą Francji. Porucznik Armand d'Hubert (Keith Carradine) dostaje zadanie, by odnaleźć porucznika Gabriela Ferauda (Harvey Keitel) i przekazać mu informację od dowództwa, że jest osadzony w areszcie domowym. Awanturniczy Feraud uważa, że został znieważony jego honor i wyzywa d'Huberta na szable. Tak rozpoczyna się ciągnący przez całą kampanię napoleońską pojedynek. Tylko trzy powody umożliwiają odstępstwo od niego. Po pierwsze, nie można walczyć z kimś, gdy się jest w różnych miejscach, po drugie, gdy żołnierze są innego stopnia, naruszenie dyscypliny oraz wówczas, gdy państwo jest w stanie wojny.
Wyświetleń: 45 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Kopalnia krwi / Filth to Ashes, Flesh to ...
Kategoria: Historyczne,Horror,
Rok 1595. Wojna tocząca kraj właśnie dobiegła końca. Bracia Knut i Erik należący do komisji wyznaczającej powojenną granicę między Finlandią i Rosją dźwigają na swych barkach olbrzymie brzemię. W przeszłości pozostawili bez ratunku dziewczynkę skazując ją tym samym na pewną śmierć. Gdy grupa trafia na wyludnione bagienne tereny duch dziewczynki powraca by zemścić się na mężczyznach. Uciekając przed zjawą trafiają do bezimiennej wsi. W znajdującej się tam saunie, zgodnie z fińskimi wierzeniami, mają nadzieję obmyć się z grzechu i uwolnić od przekleństwa przeszłości...
Wyświetleń: 74 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Goemon (2009) Napisy PL
Kategoria: Akcji,Dramaty,Historyczne,
Pełen efektów specjalnych film w reżyserii wizjonerskiego Kazuaki Kiriya bazowany jest na życiu XVI wiecznego ninji i bandyty, Ishikawa Goemon, japońskiego Robin Hooda tamtych czasów. Okradał bogatych (przeważnie okrutnego Daimyō Toyotomi Hideyoshi), i rozdawał wszystko biednym.
Wyświetleń: 81 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Wspaniały rok 1939 / Glorious 39 (2009) ...
Kategoria: Dramaty,Historyczne,Thrillery,
Akcja Glorious 39 osadzona jest we współczesnym Londynie oraz na idyllicznej wsi w hrabstwie Norfolk u progu drugiej wojny światowej. Historia koncentruje się wokół rodziny Keyes, która w tym niepewnym i pełnym napięcia czasie próbuje zachować swój tradycyjny, angielski tryb życia. Anne (Romola Garai), najstarsza z rodzeństwa, jest początkująca aktorką po uszy zakochaną w urzędniku biura spraw zagranicznych, Lawrencie (Charlie Cox). Na pozór idealne życie Anne komplikuje się, gdy natrafia na tajne nagranie ruchu anty appeasement. Gdy stara się odnaleźć pochodzenie nagrań, poplątana sieć sekretów zaczyna się ...
Wyświetleń: 86 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Zulu (1964) Napisy PL
Kategoria: Dramaty,Historyczne,
1879 r., kolonia brytyjska w Natalu w Afryce Południowo-Wschodniej, którą kieruje wielebny Otto Witt i jego córka Margaretta. Niespodziewanie do misji dociera wiadomość, że cztery tysiące zuluskich wojowników zdziesiątkowało angielski garnizon, pokonując 1200 żołnierzy, i że teraz zamierzają zaatakować misję. Pastor Witt i Margaretta nalegają, aby czym prędzej ewakuować przebywających w misji ludzi. Ale porucznicy John Chard i Gonville Bromhead, dowodzący grupą 105 stacjonujących tam żołnierzy, podejmują decyzję o obronie Rorke's Drift. Rozpoczyna się walka.
Wyświetleń: 32 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Czekista / Chekist (1992) Lektor PL
Kategoria: Dramaty,Historyczne,
Rosyjsko- francuski film z 1992 roku pokazujący czym była rewolucja bolszewicka. Lata tuż po rewolucji, CzeKa "rozprawia się" z wrogim elementem- nie sądzi, nie pożąda sprawiedliwości, tylko właśnie rozprawia się. Na listę do rozstrzelania może trafić każdy, wg. słów prokuratora Wysockiego "dajcie mi człowieka, a paragraf sam się znajdzie". Przerażający obraz bolszewizmu- lewica w pigułce.
Wyświetleń: 83 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Territories (2010) Lektor PL
Kategoria: Historyczne,Horror,
Miejscem akcji filmu jest Kanada. Piątka znajomych: Jail, Michelle, Gab, Leslie i Tom powracają ze ślubu do domu. W pobliżu granicy ze Stanami, samochód celników blokuje im drogę, zmuszając do zatrzymania się. Funkcjonariusze sprawdzają tożsamość, przesłuch*ją każdego, kto wydaje się być podejrzany. Nagle sytuacja wymyka się spod kontroli i Gab zostaje postrzelony. Pozostała czwórka jest aresztowana, przebrana w pomarańczowe więzienne kombinezony i wywieziona do lasu, gdzie czekają na nich prowizoryczne klatki.
Wyświetleń: 449 | Opini: 0 | Ocena: 8.00/10
Film Nawet deszcz / También la lluvia (2010) ...
Kategoria: Dramaty,Historyczne,
Sebastian – reżyser idealista i jego producent Costa realizują w Boliwii film o przybyciu Kolumba do Ameryki. Sebastian pragnie ukazać wielkiego odkrywcę w sposób daleki od wyidealizowanej wersji szkolnych podręczników – żądni złota Kolumb i jego świta brutalnie rozprawiają się z rdzennymi mieszkańcami Ameryki. Costy natomiast zupełnie nie interesuje los biednych Indian – najważniejszy dla niego jest budżet. Dlatego postanawia kręcić w Boliwii, najtańszym i najbardziej indiańskim z krajów Ameryki Łacińskiej. Jednak w trakcie zdjęć w regionie wybucha tzw. „wojna o wodę”, zamieszki i strajki spowodowane prywatyzacją wodociągów. Rozpoczyna się podwójna walka rdzennych mieszkańców Boliwii z najeźdźcami z Zachodu – w filmie i w rzeczywistości.
Wyświetleń: 47 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film 1911 Rewojucja / 1911 Revolution (2011) Napisy PL
Kategoria: Dramaty,Historyczne,
Państwo chińskie przeżywa poważny kryzys. Kraj rozdarty jest pomiędzy dwie walczące ze sobą frakcje polityczne, zaś obywatele cierpią z głodu. Na czele rządzącej dynastii Quing stoi siedmioletni cesarz, zaś krajem w istocie rządzi jego bezwzględna matka. Niezadowolony chiński lud zaczyna wszczynać protesty przeciwko dynastii Quing.
Wyświetleń: 51 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Michael Collins (1996) Napisy PL
Kategoria: Historyczne,Wojenne,
Film biograficzny, którego bohaterem jest bojownik o wolność Irlandii. Bierze udział w powstaniu z roku 1916, zostaje uwięziony przez Anglików. Po wyjściu na wolność organizuje oddziały partyzanckie, które dokonują zamachów przeciw brytyjskim okupantom
Wyświetleń: 41 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film The Book of Daniel (2013) Napisy PL
Kategoria: Historyczne,Obyczajowe,
Film oparty na Księdze Daniela. Wiąże się z postacią proroka Daniela, żyjącego na dworze babilońskim i perskim na przełomie VII i VI wieku przed Chr. Składa się na nią osiem opowiadań o Danielu i cztery jego wizje.
Wyświetleń: 95 | Opini: 0 | Ocena: 10.00/10
Film Przeor Kordecki - obrońca Częstochowy (1934)
Kategoria: Dramaty,Historyczne,Polskie,
Gdy w 1655 r. wojska szwedzkie Karola Gustawa w zwycięskim marszu posuwają się w głąb Polski, król Jan Kazimierz zmuszony jest schronić się na Śląsku. W obliczu zbliżającej się do Częstochowy szwedzkiej nawały, śle do o. Augustyna Kordeckiego (Karol Adwentowicz), przeora klasztoru jasnogórskiego, pismo wzywające do obrony świętego miejsca. W drogę wyruszają bracia: Stanisław (Aleksander Orda) i Michał (Kazimierz Brodzikowski) Małynicze, wierni poddani prawowitego króla.
Wyświetleń: 77 | Opini: 0 | Ocena: 0.00/10
Film Zhui ying (2009) Napisy PL
Kategoria: Historyczne,Komedie,Przygodowe,
Koniec okresu panowania dynastii Ming. Pekin wygląda na miasto spokojne i dobrze prosperujące. Sytuacja może ulec zmianie, kiedy do miasta przybywa piątka ninja, która w bezlitosnej walce będzie usiłowała zdobyć tajemniczą mapę skarbu ukrytą w pałacu Ming. Podczas walk okazuje się, że ta znika z Pekinu. Nowy trop prowadzi do małej wioski. Ye He Chang Kung (Francis Ng) i Ming Yue Xin (Pace Wu) przybywają do osady w poszukiwaniu mapy. By uniknąć niepotrzebnego zamieszania postanawiają udawać parę i wynajmują pokój wśród wiejskich posiadłości. Za nimi podążają pozostali łowcy. Wszyscy udają przyjaźnie nastawionych przybyszów, nie przestając przy tym w staraniach o to, by jako pierwsi zdobyć plan ukrytego skarbu. Pewnego dnia zamożny gospodarz wyjawia, że ma ową mapę, co sprawia, że spokojna wioska zamienia się w chaotyczne pole walki. Każdy z wojowników wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności żeby zdobyć tajemniczą Bao Map.
Wyświetleń: 141 | Opini: 0 | Ocena: 5.00/10

1 2 3 4 .... 19 20 21 >