Filmy
NAJNOWSZE || NAJSTARSZE || NAJLEPSZE || NAJPOPULARNIEJSZE

Filmy

Film The Warring States / Zhan Guo (2011) Napisy PL
Kategoria: Dramaty,Historyczne,Wojenne,
Akcja filmu rozgrywa się około 355r. p.n.e. w środku chińskiej epoki Walczących Królestw, w związku z tym istnieje wielkie zapotrzebowanie na wiedzę dotyczącą strategii wojennej. Ofiarą tej sytuacji jest pacyfista Sun Bin, uczeń legendarnego Gui Guziego, autora "Sztuki Wojennej", który jest rozchwytywany przez rywalizujące królestwa Wei i Qi. Do świata wojen, intryg i zasadzek wkrada się także delikatny wątek romantyczny, który jeszcze bardziej pogłębia dramatyzm całej opowieści.
Wyświetleń: 141 | Opini: 0 | Ocena: 10.00/10
Film A na morzu spokój / La Mer à l'aube (2011) ...
Kategoria: Dramaty,Wojenne,
Rok 1941. Hitlerowcy okupują Francję. Gdy w Nantes zostaje zamordowany oficer Wehrmachtu, Hitler wydaje rozkaz rozstrzelania 150 Francuzów. Kierownicy obozu muszą wybrać grupę osób przeznaczonych do egzekucji.
Wyświetleń: 245 | Opini: 0 | Ocena: 10.00/10
Konsul z Bordeaux / O Consul de Bordeus (2011)
Kategoria: Biograficzne,Dramaty,Wojenne,
Dyrygent przechodzi na emeryturę. Sławny dyrygent, Francisco de Almeida (Manuel de Blas), postanawia zakończyć karierę i przejść na emeryturę. Jego nagła decyzja wzbudza zainteresowanie prasy. Podczas rozmowy z jedną z dziennikarek maestro wraca pamięcią do czasów swojego dzieciństwa, kiedy nosił nazwisko Aaron Apelman (Joao Monteiro). W pełnym emocji i wzruszeń wywiadzie opowiada o czerwcu 1940 roku. Chłopiec wraz z rodziną ucieka z opanowanej przez Hitlera Belgii i ukrywa się na terytorium Francji. Niestety, tu także dochodzi do prześladowań i czystek. Tymczasem w Bordeaux swoje urzędowanie rozpoczyna portugalski konsul, Aristides de Sousa Mendes (Vitor Norte). Mimo zarządzenia premiera Salazara, które surowo zabrania wydawania wiz Żydom, dyplomata podpisuje przepustki do wolności tysiącom ludzi, którzy uciekają przed nazistami. Wykazując niesubordynację wobec przełożonych, Mendes naraża nie tylko karierę, ale przede wszystkim życie swoje i swoich najbliższych... Scenariusz filmu oparto na autentycznych wydarzeniach.
Wyświetleń: 73 | Opini: 0 | Ocena: 10.00/10
Honey 2 (2011)
Kategoria: Melodramaty,Wojenne,
Utalentowana tancerka Maria Ramirez, która dopiero co wyszła z poprawczaka, znajduje ujście dla swej pasji dołączając do nowej grupy tanecznej.
Wyświetleń: 66 | Opini: 0 | Ocena: 8.00/10
Film Kwiaty wojny / Jin ling shi san chai (2011) ...
Kategoria: Dramaty,Wojenne,
Film pokazuje wydarzenia z przełomu 1937 i 1938 roku, znane jako masakra nankińska, kiedy to japońscy żołnierze wymordowali w chińskim mieście Nankin (ówczesnej stolicy Republiki Chin) około 250 tysięcy mieszkańców. Doszło również do kilku tysięcy gwałtów na na kobietach i dzieciach. Dzięki staraniom m.in. Księdza Johna Millera (Christian Bale) oraz kilku innych Europejczyków i Amerykanów udaje się ocalić od śmierci wielu mieszkańców miasta.
Wyświetleń: 431 | Opini: 0 | Ocena: 7.50/10
There Be Dragons (2011)
Kategoria: Biograficzne,Dramaty,Wojenne,
Młody dziennikarz, porzucony niegdyś przez swego ojca, prowadzi dochodzenie w sprawie Josemarнi Escrivб de Balaguera, który jest obecnie kandydatem do kanonizacji, a jak się okazało, był również bliskim przyjacielem jego ojca. Odkrywanie skomplikowanych relacji dwóch mężczyzn, od dzieciństwa poprzez okropności wojny domowej w Hiszpanii ukazuje wielki dramat pełen namiętności, zdrady, miłości i religii.
Wyświetleń: 42 | Opini: 0 | Ocena: 7.00/10
Film Wojna Restrepo / Restrepo (2011) Lektor PL
Kategoria: Dokumentalne,Wojenne,
Pełnometrażowy dokument opowiadający o plutonie amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Dolinie Korangal w Afganistanie. Ukazuje 15 osobową placówkę "Restrepo", której nazwa pochodzi od plutonu medycznego, który w całości zginął podczas wojny. To miejsce jest jednym z najniebezpieczniejszych stanowisk w armii Stanów Zjednoczonych.
Wyświetleń: 299 | Opini: 0 | Ocena: 7.00/10
Czas wojny / War Horse (2011)
Kategoria: Dramaty,Wojenne,
W 1914 roku Joey, piękny, gniady źrebak z charakterystyczną białą kreską na nosie, zostaje sprzedany armii i rzucony w wir wojny na Froncie Zachodnim. Wraz ze swoim oficerem bierze udział w walce przeciw wrogom, będąc świadkiem koszmaru bitew we Francji. Nawet w zrujnowanych okopach odwaga Joey'ego wzrusza otaczających go żołnierzy. Koń znajduje wśród nich ciepło i nadzieję. Jednak wciąż tęskni za Albertem, synem farmera, którego opuścił. Czy będzie mu dane jeszcze kiedyś zobaczyć prawdziwego pana? 
Wyświetleń: 58 | Opini: 0 | Ocena: 6.00/10
Koriolan / Coriolanus (2011)
Kategoria: Dramaty,Wojenne,Thrillery,
Debiut reżyserski jednego z najznakomitszych aktorów brytyjskich - nominowanego do Oscara za role w "Liście Schindlera" i "Angielskim pacjencie" Ralpha Fiennesa. "Koriolan" to najnowocześniejsza od czasu "Romea i Julii" Baza Luhrmana, ociekająca testosteronem ekranizacja dzieła Szekspira, ukazującego krwawą zemstę generała Gnejusza Marcjusza na niewdzięcznych mieszkańcach Wiecznego Miasta, którzy pozbawiają go szans na objęcie najwyższej władzy w Rzymie. Wygnany i upokorzony przyłącza się do armii Wolsków pod wodzą Aufidiusza, by wspólnie przypuścić spektakularny atak na miasto, które haniebnie zdradziło swojego obrońcę.
Wyświetleń: 31 | Opini: 0 | Ocena: 6.00/10
Film War of the Dead / War of The Dead (2011) ...
Kategoria: Horror,Wojenne,
"Stones War" (pierwotnie zatytułowany "War of the Dead") opowiada historię kapitana Martina Stonea (Van Der Beek) dowodzącego elitarnym oddziałem złożonym z fińskich i amerykańskich żołnierzy. Wraz ze swoimi ludźmi zostaje wysłany na granicę rosyjsko-fińską by zniszczyć znajdujący się tam bunkier i znajdujących się w nim żołnierzy. Prosta z pozoru misja nie kończy się powodzenie. Zdziesiątkowany oddział Stonea musi wycofać się do lasu. Tam zostaje ponownie zaatakowany przez armię zombie złożoną z zabitych niedawno żołnierzy...
Wyświetleń: 136 | Opini: 0 | Ocena: 6.00/10
W ciemności / In Darkness (2011) [PL]
Kategoria: Dramaty,Wojenne,
Katolik... grzesznik... drobny złodziejaszek... Leopold Socha, Polak ze Lwowa - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.
Wyświetleń: 229 | Opini: 0 | Ocena: 5.75/10
5 dni wojny / 5 Days of War (2011)
Kategoria: Dramaty,Wojenne,
Dramat wojenny osadzony w czasie wojny Rosji z Gruzją. Akcja skupia się na amerykańskim dziennikarzu, jego kamerzyście i mieszkańcu Gruzji, który wpadł w sam środek wymiany ognia.
Wyświetleń: 43 | Opini: 0 | Ocena: 5.75/10
Terytorium wroga / Special Forces (2011)
Kategoria: Dramaty,Wojenne,
Grupa komandosów wyszkolonych do pracy w ekstremalnych warunkach podejmie się uwolnienia porwanej w Afganistanie dziennikarki. Dlaczego właśnie ta akcja staje się ich "misją niemożliwą"? Czy ocalenie jednej osoby jest więcej warte od życia sześciu? Czy warte tego jest uczucie, które zrodzi się pomiędzy jednym z żołnierzy a dziennikarką? Czego nie jest w stanie przewidzieć wojskowy regulamin? Terytorium wroga, to pierwszy film wojenny, w którym na tak wielką skalę francuskie siły zbrojne zaangażowały zarówno swoich zawodowych żołnierzy, jak i najnowocześniejszą wojskową technologię. Rozmach produkcji jest oszałamiający i przywodzi na myśl największe hollywoodzkie produkcje -  "Szeregowca Ryana" czy "Helikopter w ogniu". Zdjęcia kręcono na trzech kontynentach, co pozwoliło stworzyć widowiskowe, zapierające dech w piersiach, realistyczne kino akcji. Powstał film niezwykły. Mocny, ale jednocześnie ściskający za gardło.
Wyświetleń: 66 | Opini: 0 | Ocena: 5.75/10
Film Zwiadowcy - wśród obcych / Pathfinders: In ...
Kategoria: Akcji,Historyczne,Wojenne,
Film opowiada historię największej inwazji na okupowaną przez nazistów Europę, która rozpoczęła się rankiem 6 czerwca 1944 roku. Celem tej operacji było uchwycenie przyczółka desantowego, eliminacja baterii dział, opanowanie mostów a przede wszystkim oczyszczenie grobli i wyjść z plaż dla lądujących rankiem wojsk alianckich.
Wyświetleń: 504 | Opini: 0 | Ocena: 5.50/10
Honey 2 (2011) [ENG]
Kategoria: Melodramaty,Wojenne,
Utalentowana tancerka Maria Ramirez, która dopiero co wyszła z poprawczaka, znajduje ujście dla swej pasji dołączając do nowej grupy tanecznej.
Wyświetleń: 99 | Opini: 0 | Ocena: 5.50/10
In the Land of Blood and Honey / W krainie krwi i ...
Kategoria: Melodramaty,Wojenne,
W 2006 roku Złotego Niedźwiedzia w Berlinie otrzymała Jasmila Zbanic za swój film "Grbavica". Powojenna historia bośniackich kobiet, które za wszelką cenę próbują walczyć z traumą okresu wojny była jedną z pierwszych prób filmowego rozliczenia konfliktu w byłej Jugosławii. Masowe gwałty kobiet, obozy przejściowe dla bośniackiej ludności i przede wszystkim próba powojennego funkcjonowania w podzielonym kraju. Wszystkie te wątki pojawiają się również w debiutanckim filmie Angeliny Jolie "In the Land of Blood and Honey". Znana hollywoodzka aktorka, która również angażuje się w pomoc charytatywną, napisała scenariusz swojego filmu, wyprodukowała go i wyreżyserowała. Była samowystarczalna i niezależna. Wszyscy aktorzy pochodzą z Bośni. W związku z tym nie ma mowy o hollywoodzkim blichtrze i znanych nazwiskach w obsadzie. Film rozpoczyna się w 1992 roku bezpośrednio przed rozpoczęciem konfliktu w byłej Jugosławii. Główni bohaterowie to para zakochanych – Alja i Danilej. Ona jest Bośniaczką, on – Serbem, synem serbskiego generała. Do ich pierwszego spotkania dochodzi w klubie. Para tańczy, aż do momentu wybuchu bomby. Kolejny raz Danilej natyka się na swoją bośniacką miłość w dość nietypowej sytuacji. W ostatnim momencie ratuje ją przed gwałtem. Po roku rozstania zmieniło się wszystko: Alja jest wrogiem "nowego serbskiego państwa", a Danilej – jednym z jego najwierniejszych obrońców. W tej romantyczno-wojennej opowieści zakochani spotykają się i rozstają kilkukrotnie. Kilka razy zmienia się również ich uczucie i nastawienie do tzw. "spraw politycznych".W filmie Jolie wydarzyło się wszystko, co z wojną związane. Od początku "In The Land of Blood and Honey" miał być filmową przestrogą i przypomnieniem okropieństw ostatniej wojny XX wieku. Przemoc jest tutaj głównym bohaterem. Ciągłe gwałty, egzekucje, poniżanie zakładników i maskary ludności cywilnej. W tle serbska propaganda, mitologia "niezwyciężonego Kosowa" i niebezpiecznych Turków. Na dokładkę historia miłosna dwojga ludzi, którym rzecz jasna konflikt zbrojny odebrał wszystko.
Wyświetleń: 39 | Opini: 0 | Ocena: 5.00/10
Film Red Rose of Normandy (2011) Napisy PL
Kategoria: Wojenne,
Bohaterem filmu jest Klaus, niemiecki żołnierz walczący na froncie wschodnim podczas II wojny światowej. Po ciężkich walkach zostaje przeniesiony na Zachód do Normandii w przededniu inwazji aliantów.
Wyświetleń: 454 | Opini: 0 | Ocena: 5.00/10
Film Koriolan / Coriolanus (2011) Lektor PL
Kategoria: Dramaty,Thrillery,Wojenne,
Szekspirowski dramat przeniesiony na ekrany kin i osadzony w scenografii konfliktu bałkańskiego. Znienawidzony przez ludność obrońca Rzymu szykuje krwawą zemstę na niewdzięcznych rodakach.
Wyświetleń: 90652 | Opini: 0 | Ocena: 4.47/10
Film Czas bohaterów / Age of Heroes (2011) Lektor PL
Kategoria: Dramaty,Wojenne,
„Czas bohaterów” to oparty na faktach, trzymający w napięciu thriller przedstawiający losy powołanego w czasie II wojny światowej przez Iana Fleminga (autora książek o Jamesie Bondzie) tajnego brytyjskiego oddziału komandosów 30 Commando Unit. Świetnie wyszkolona grupa żołnierzy stanie przed zadaniem przedarcia się na teren okupowanej Norwegii i przechwycenia śmiertelnie niebezpiecznej dla aliantów technologii radarowej znajdującej się w rękach Niemców. Ich misja może zmienić bieg historii…
Wyświetleń: 475 | Opini: 0 | Ocena: 3.00/10
5 dni wojny / 5 Days of War (2011) [ENG]
Kategoria: Dramaty,Wojenne,
Dramat wojenny osadzony w czasie wojny Rosji z Gruzją. Akcja skupia się na amerykańskim dziennikarzu, jego kamerzyście i mieszkańcu Gruzji, który wpadł w sam środek wymiany ognia.
Wyświetleń: 59 | Opini: 0 | Ocena: 3.00/10

1 2 >